همکاری با ما

«طراحی شهری ایرانی»، به عنوان پایگاهی برای متخصصان و پژوهشگران شهری به منظور تعامل و ارتقای دانش عمومی طراحی شهری، با اشتیاق پذیرای تمام مقالات و مطالب با کیفیت در حوزه مطالعات شهری مرتبط با طراحی شهری است. مطالب سایت(در هر سطح) باید جذاب، مفید و متعلق به شخص نویسنده باشند. چنانچه تمایل به همکاری و انتشار مطلب در این سایت را دارید، می‌توانید آن را متناسب با هریک از بخشهای سایت به ایمیل مربوطه ارسال نمایید. مطالب شما توسط هیئت تحریریه بررسی شده و پس از اصلاحات احتمالی و تایید، توسط حساب کاربری اختصاصی شما منتشر می‌شود.

۱- مقاله‌ها و یادداشت‌ها: در این بخش مقاله‌ها و یادداشت‌های علمی کوتاه و بلند در قالب یک مقاله اینترنتی(Web Article) منتشر می‌شوند. مقالات ترجمه‌شده(با ذکر منبع زبان اصلی) نیز در همین بخش قابل انتشار هستند. تلاش شده تا ذیل این بخش دسته‌بندی موضوعی خوبی، از مبانی و مفاهیم گرفته تا روش‌ها و همینطور حوزه‌های نظری مرتبط با طراحی شهری، وجود داشته باشد تا بتواند موضوعات متنوعی را شامل شود. همچنین از یادداشت‌های انتقادی که از اصول نقد علمی پیروی کنند نیز در بخش مقاله‌ها و یادداشت‌ها استقبال می‌شود. اندازه توصیه شده برای مطالب این بخش ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ واژه است(مقالات بلندتر می‌توانند در چند بخش مجزا منتشر شوند.)
ارتباط با این بخش: article.urbandesign.ir@gmail.com

۲- فضاهای شهری: یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های مطالعات طراحی شهری! به طور کلی هر یادداشت کوتاه یا بلندی که به معرفی، تحلیل یا نقد یک فضای شهری(در تعریف رایج) بپردازد، ذیل این بخش دسته‌بندی می‌شود. بدیهی است استفاده از تصاویر با کیفیت و کمیت قابل قبول در این بخش اهمیت زیادی دارد، تا مخاطب بتواند تجربه خوبی را از حضور مجازی در فضای شهری مورد نظر به‌دست بیاورد (ممکن است برخی مطالب این بخش همزمان ذیل «مقاله‌ها و یادداشت‌ها» نیز قرار بگیرند).
ارتباط با این بخش: urbanspaces.urbandesign.ir@gmail.com

۳- پرونده: موضوعات خاص یا داغی که می‌توانند به تدریج مقالات و مطالب متعددی را ذیل خود جای دهند، به عنوان پرونده در وب‌سایت طراحی شهری ایرانی منتشر می‌شود.
ارتباط با این بخش: specialissue.urbandesign.ir@gmail.com

۴- عکس و شهر: هر عکسی از شهر که موضوع و کیفیت قابل تحلیل و تاملی داشته باشد، در این بخش منتشر می‌شود. وجود یک متن حداقل یک پاراگرافی برای این تصویر/تصاویر که به مخاطب در فهم آن کمک کند، ضروری است.
ارتباط با این بخش: photo.urbandesign.ir@gmail.com

۵- جستارهای نوین: موضوعات جدید و جذابی که محصول جهت‌گیری‌های نوین در ارتباط با طراحی شهری هستند، می‌توانند در اینجا دسته‌بندی و منتشر شوند.
ارتباط با این بخش: new.urbandesign.ir@gmail.com

۶- پروژه‌ها: یکی از مهم‌ترین نیازهای متخصصان و دانش‌پژوهان طراحی شهری بررسی پروژه‌های اجرایی موفق یا ناموفق در داخل و خارج کشور است. اگر اسناد باکیفیت و اطلاعات کافی درباره یک پروژه شهری(میدان، خیابان، بافت شهری، پارک، هنرهای شهری، طراحی خلاق و غیره) در اختیار دارید، می‌توانید مطلب مفیدی در این بخش منتشر نمایید. ترجمه یا گردآوری اطلاعات از سایت‌های خارجی(با ذکر دقیق منبع) درباره فضاهای شهری یکی از ساده‌ترین مطالب ذیل این بخش هستند.
ارتباط با این بخش: project.urbandesign.ir@gmail.com

۷- نقد و معرفی پژوهش: معرفی اجمالی یا مرور(Review) یک کتاب، مقاله یا یک سند پژوهشی باارزش می‌تواند به استفاده بیشتر و بهتر از آن در فضای علمی کمک کند. همچنین نقد یک کتاب یا مقاله(با رعایت اصول نقد علمی) نیز به عنوان یکی از نیازهای جدی ولی مغفول‌مانده فضای امروز شهرسازی کشور، در این بخش منتشر می‌شود.
ارتباط با این بخش: research.urbandesign.ir@gmail.com

۸- رویدادها: برگزاری همایش‌ها، مسابقه‌ها و نشست‌های علمی و اجرایی مرتبط با طراحی شهری کمک شایانی به رشد همه‌جانبه متخصصان، پژوهشگران و دانشجویان این حوزه می‌‎کند. قرار دادن پوستر و ذکر ویژگی‌های کلیدی رویداد مورد نظر، در انتشار خبر آن لازم استو همچنین اخبار عمومی رشته نیز می‌تواند در این دسته قرار گیرد.
ارتباط با این بخش: event.urbandesign.ir@gmail.com

۹- کتابخانه: در این بخش نسخه الکترونیکی(زبان اصلی) کتاب‌های کلاسیک و همچنین برخی کتب جدیدتر طراحی شهری برای مطالعه عموم علاقمندان منتشر شده و امکان دانلود آن فراهم می‌گردد.
ارتباط با این بخش: library.urbandesign.ir@gmail.com